Tramer sorgulama nasıl ve nereye yaptırılır ?

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda Tramer sorgulama nasıl yapılır ?, Nereye yaptırmak gereklidir?, Sorgulama sonucu elimize ne tür bilgiler geçer ? Konularına açıklık getirmeye çalışacağız.

Tramer Sorgulama işlemlerini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi olarak bilinen, sigortalı ve sigortalıya ait araç bilgileri yani zorunlu trafik sigorta hasarları ile kasko sigortası hasar bilgilerinin toplandığı sistemden yaptırılmaktadır.

Diğer bir ifade ile OTOKONTROL5664‘e mesaj göndererek Tramer sorgulama işlemlerinizi ücret karşılığı yaptırabilirsiniz.

Tramer sorgulama veya nasıl gönderileceği konusunda bilgiyi resmi site olan sbm.org.tr/ adresinde bulabilirsiniz.

Önemli: Ayrıca tramer sorgulama işlemlerinizi plaka ile değil mümkünse motor veya şase numarası ile yapınız ki sizlere araç hakkında 2003 itibari ile resmi kayda geçmiş kesin bilgilere ulaşabilesiniz. Plaka ile sorgulamalarda sadece o plakanın, o araca tescil edildiği tarih itibari ile resmi kayıtlara geçmiş bilgilerine ulaşabilir ,tescil tarihinden önceki hasar bilgilerine ulaşamazsınız. Plaka ile sorgulamalarda genelde hatalı bilgilere ulaşılmaktadır.

Tramer Sorgulaması sonucu yukarıda da belirtildiği üzere 2003 yılı itibari ile sigortalıya ait araç bilgileri yani zorunlu trafik sigortası ile kasko sigortası hasar bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Eğer daha geniş kapsamlı bir araştırma yaptırmak istiyorsanız otosorgulama.com adlı siteyi ziyaret edebilirsiniz.

İlginize teşekkür eder sorunsuz araç almanız dileği ile saygılar.

Kaynak : Tramer.org

Yazar: Okan Pekeri   (Mali Muşavir sigortacı)

Bir önceki yazımız olan Tramer (sbm.org) nedir ? başlıklı makalemizde kasko sigortası, sbm.org.tr ve trafik sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tramer Sorgulama - Oto Dünyasının Bilgi Kaynağı > Manşet > Tramer sorgulama nasıl ve nereye yaptırılır ?