Araç sigortası hangi riskleri kapsar?

Değerli ziyaretçiler sizlere bu makalemde “Araç sigortası hangi riskleri kapsar?” konusunda bilgilendirme yapmaya çalışacağım.

Araç sigortası; Çarpma çarpılma, çalınma yani hırsızlık, her türlü yanma, deprem, terör olayları ile kötü niyetli 3.kişilerin yaptığı zararlar (Aracı çizme, lastiği patlatma gibi ) sel, su baskını gibi teminatları karşılamaktadır.

Örneğin bir arabaya vurdunuz % 100 kusurlusunuz ve bir kişi vefat etti, bu kişide çok zengin birisi, ailesi de size dava açtı, işte bu noktada çok büyük paralar ödemek zorunda kalırsınız veya çok pahalı bir arabaya arkadan vurdunuz, aracın park mesafe kontrolleri, airbağleri, tampon v.s. patlattınız arka bagaj yamuldu ve kusur sizde, yine yüksek bir hasar maliyeti ile karşı karşıya kalacaksınız.

İşte bu ve bunun gibi yukarıda belirtilen olayların yani risklerin vuku bulmasında hem trafik sigortası hem de kasko sigortası çok önemlidir. Biz işimizi şansa bırakmamak adına zorunlu trafik sigortası ile mümkünse kasko sigortasını yaptıralım, oluşabilecek olumsuzluklara karşı hem tedbir alalım hem de morallerimizin fazla bozulmasına izin vermeyelim.

Tedbir bizden takdir Allah’ dan hayırlı yolculuklar

Kaynak: http://www.otosorgulama.com/zorunlu-trafik-sigortasi-hangi-riskleri-kapsar/

Yazar: Okan PEKERİ sigortacı 

Bir önceki yazımız olan Trafik Sigortası nedir ? başlıklı makalemizde araba sigortası nedir, araç sigorta ve araç sigortası nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tramer Sorgulama - Oto Dünyasının Bilgi Kaynağı > TRAFİK SİGORTASI > Araç sigortası hangi riskleri kapsar?