Tramer sorgulama yaptırmalı mıyız?

Değerli ziyaretçiler bu yazımızda sizlere “Tramer Sorgulama yaptırmalımıyız ?” konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

İlk önce Tramer  ne demek; Tramer Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi ( Sbm.org.tr)’nin kısaltılmış halidir. Yani Trafik sigortasında birlikteliği, sisteme olan güveni, Sigortasını yaptırmamış araçların tespiti ve sigorta dolandırıcılığının önlenmesi amacıyla sbm.org.tr çatısı altında birleştirilmiş kurumsal kimliği ön planda olan özerk bir yapıdır.

Bu sistem üzerinden Tramer Sorgulama yaptırdığınız zaman araca ait Tramer sigorta ve kaskodan yaptırılmış işlemleri görebileceğiniz gibi aracın ağır hasarlı olup olmadığını, kaza bilgilerini de görebilirsiniz. Araca ait kayıta geçmiş resmi bilgilere bir sms ile ulaşabilir, bu şekilde otoyu alıp almamada daha hızlı karar verebilirsiniz,

Ama unutmayın ki! Tramer üzerinden yapacağınız araç sorgulama ile elde edeceğiniz bilgiler de kısıtlıdır ve kimi zaman farklı bilgiler gelmektedir. Bunun sebebi farklı olmakla beraber genelde plaka ile gönderilen mesajlarda sorunlar çıkmaktadır. Bunun için siz siz olun ustanıza veya servise göstermeden 2eloto satın almayınız.

Ayrıca mutlaka Tramer Sorgulaması yaptırınız ve daha sonrasında ise servislere aracınızı gösteriniz ki yoksa son pişmanlık fayda etmez.

İlginize teşekkür ederiz.

Yazar: Okan Pekeri sigortacı

Bir önceki yazımız olan Tramer tutanak sorgulama başlıklı makalemizde kaza tespit tutanağı, Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama ve Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response
  1. 30 Mart 2015

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tramer Sorgulama - Oto Dünyasının Bilgi Kaynağı > TRAMER > Tramer sorgulama yaptırmalı mıyız?