Tramer Hasar Sorgu | SBM

Değerli ziyaretçilerimiz  tramer hasar sorgu işlemlerinizi nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olmaya çalışacağız

Hali hazırda bulunan araçlarımızın veya satın alacağımız araçların tramer hasar kaydını öğrenmek yani geçmiş hasar durumlarını araştırıp tespit etmek tedbirli ve huzurlu olmak adına elzem bir durumdur.

Peki Tramer hasar sorgulamasını nereden ve nasıl yapacağız ? İşte bu sorunuzun cevabı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şayet halihazırda bulunan aracınızın veya satın alacağınız aracın Tramer hasar geçmişi hakkında bilgi almak istiyorsanız Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen hizmetler faydalanabilirsiniz. Online işlemlerim yanında SMS hizmeti sayesinde çok daha kolay erişilebilir olan Tramer hasar sorgulama hizmetlerinden telefonunuzdan yollayacağınız bir mesaj ile de yararlanabilirsiniz. Bu tür sorgulamalar için özel hazırlanan 5664 servisi üzerinden üstelik sadece Tramer hasar sorgulama değil, araç ile ilgili diğer işlemlerinizde de yardım alabilmeniz mümkündür.

TRAMER HASAR SORGULAMA

ARAÇ HASAR SORGULAMA

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hasar sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyenlerin yapması gereken tek şey, hangi araç hakkında bilgi alınmak isteniyorsa, o aracın plakası veya şase, motor no’yu yazıp 5664’e göndermek. Yapacağınız bu işlemlerin ardından aracın hasar durumu ile ilgili tüm bilgiler mesaj olarak telefonunuza gelecektir.Sbm.org.tr yani Tramer tarafından sağlanan bu hizmet, sisteme kayıtlı olan tüm hasar durumlarını vatandaşlara iletmektedir.

Tramer hasar Sorgulama hizmeti aracılığı ile araçların ne zaman kaza yaptığını, ne kadarlık bir hasar oluştuğunu ilettiği için hasarın ciddi olup olmadığını da öğrenme imkanı da sağlamaktadır.

Özellikle hasarlı araç almak istemeyen vatandaşların, araç almadan önce kesinlikle bu hizmetlerden yararlanarak Tramer hasar sorgulama işlemini yapması ve hasar durumun öğrenmesi gerekir. Aksi takdirde kazalı veya pert bir araç alarak daha fazla masraf yapmanız gerektiği gibi huzursuz olmanız mümkün olacaktır.

 

Yazan: Okan Pekeri Sigortacı

Bir önceki yazımız olan Araç tramer sorgulama başlıklı makalemizde Araç tramer sorgulama, tramer araç sorgulama ve Tramer hasar sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

5 Comments
  1. 6 Mayıs 2016
  2. 6 Mayıs 2016
  3. 6 Mayıs 2016
  4. 13 Mayıs 2016
    • 13 Mayıs 2016

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tramer Sorgulama - Oto Dünyasının Bilgi Kaynağı > Manşet > Tramer Hasar Sorgu | SBM